В рамках виконання природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства, продовжуються дослідження рукокрилих (кажанів) на природно-заповідних територіях Українських Карпат. В рамках цього проекту 22 червня відбулась спільна експедиція працівників національних природних парків «Черемоський» та «Верховинський» у складі: заступника директора з наукової роботи-начальника відділу науки А.Юзика, наукового співробітника В.Гребенщикова, майстра з охорони природи Перкалабського ПНДВ Л.Труфин, молодшого наукового співробітника НПП «Верховинський» І.Коляджина.
Задля вдалого результату із дослідження життя кажанів в умовах високогір’я під час проведеної сумісної експедиції колегами із парку «Верховинський» спеціалістам парку «Черемоський» передано спеціальний прилад – баткодер, що реєструє звуки кажанів. Встановлений у підніжжя хребта Чорний Діл прилад працюватиме наступні 5 тижнів. За цей час він зафіксуватиме звуки кажанів із наступних біотопів: пралісу, старовікового лісу, біля водного об’єкту та на луці.
В національному парку додають, спостереження за кажанами, які занесені до Червоної книги України в національному природному парку «Черемоський» проводяться вперше.