Категорія: Історія Путильського краю

Путильчани вшанували пам’ять земляка, літературного генія Юрія Федьковича

11 січня виповнилося 130 років по смерті видатного громадського діяча, письменника, просвітителя, уродженця Сторонця-Путилова Осипа-Домініка Федьковича, в сучасному світі більш відомого під іменем Юрій. В цей день пам’ять Буковинського Соловія за всіма православними канонами вшанували в Свято-Миколаївській церкві селища Путила, де настоятель храму отець Василій провів поминальну панахиду, а прихожани разом із головою районної державної адміністрації, начальником відділу культури райдержадміністрації схилились у спільній поминальній молитві та запалили свічки пам’яті.

Читати дальше

Продовжено термін дії конкурсу на створення логотипу Путильського району

26 грудня відбулося засідання конкурсної комісії для забезпечення проведення конкурсу для створення логотипу Путильського району та обрання переможця, у ході якого прийнято рішення продовжити термін конкурсу до 15.02.2017 року.

У відділі економічного розвитку райдержадміністрації нагадують, що для участі в конкурсі для створення логотипу Путильського району конкурсній комісії надсилаються наступні документи і матеріали:

1) Зображення логотипу на встановленому носії:

-CD з чорно-білим чи повнокольоровим варіантами макета логотипу

-2 роздруковані роботи: в чорно-білому чи повнокольоровому варіанті на листі формату А4.

-Опис логотипу (що він означає та що він несе) у вільній формі на більше однієї сторінки формату А4

Всі документи і матеріали повинні бути представлені авторами за адресою: 59100, Україна, Чернівецька область, Путильський район, селище Путила  вул. Українська, 180 (відділ економічного розвитку РДА) або на електрону пошту roma_chopa@ukr.net. Більш детальну інформацію про конкурс можна дізнатись за даною адресою або за телефоном 2-12-92.

Переможець конкурсу нагороджується грамотою та грошовою винагородою.

ОЛЕКСАНДР ВЕЛЬНИЧУК – ОСОБИСТІСТЬ, ЯКОЮ ГОРДИТЬСЯ НАШ КРАЙ

Немає коментарів
ОЛЕКСАНДР ВЕЛЬНИЧУК - ОСОБИСТІСТЬ, ЯКОЮ ГОРДИТЬСЯ НАШ КРАЙПутильщина – мальовничий  край,  багатий талановитими та обдарованими  Богом людьми. Серед скарбничих, що збагатили духовно та творчо нашу місцевість, є людина, якій 15 березня від дня народження сповнюється 120 років. Це  наш краянин Олександр Вельничук, якого пам’ятають нащадки, як  юриста, педагога, співака, поета, врешті письменника, актора та режисера.
Сьогодні, у центральній районній бібліотеці до 120-річчя від його народження оформлено інформаційно-краєзнавчий  стенд, де представлено матеріали із життя і творчості видатної особистості краю. Бібліограф центральної районної бібліотеки Світлана Кондряк організувала зустріч  читачів бібліотеки із директором художньої школи Тарасом Ковальчуком, який є лауреатом культурно-мистецької премії ім. О.Вельничука (2009 р.).
У своєму виступі Тарас Петрович акцентував увагу на вагомий внесок нашого краянина Олександра Мельничука у розвиток образотворчого мистецтва.  – Перебуваючи за кордоном митець не забував і гордився нашим чарівним карпатським краєм, який відображено в його мистецьких живописним творах: «Гуцул з Путильщини», «Гуцулка», «Буковинець з Підгір’я”, «Молодиця з Путилова», «Гість з Вижниці». Всі ці роботи пронизані ностальгією за рідним краєм, тому ми маємо віддати данину пам’яті художнику, який через свої твори, прославив Путильщину далеко за її межами, – розповів дітям мистецтвознавець.
Довідково: Народився О.Вельничук 15 березня 1895 року в селі Шепіт Путильського району. Ще в ранньому дитинстві виявив потяг до науки, що забезпечило йому успішне навчання у Вижницькій та Чернівецькій гімназіях. У молодому віці пройшов через горнило Першої світової війни. Після поразки Української Галицької Армії О.Вельничук усвідомив, що для піднесення національно-визвольного духу українців потрібні знання. Згодом вищу правничу освіту здобув у Відні  та Чернівцях. Автор збірок віршів: «Чорні фалі», «У пустирі», «Бриндушки», «Польові квіти», новели:  «криво зілля», «Кирило Медвійчук», «Стріча з самим собою» та ін.

ПУТИЛЬЧАН ТА ГОСТЕЙ КРАЮ ЗАПРОШУЮТЬ ПРИЄДНАТИСЬ ДО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА ПУТИЛЬЧАНИ ВІДДАДУТЬ ШАНУ ТАЛАНТУ ПИСЬМЕННИКА ПУТИЛЬЧАН ТА ГОСТЕЙ

11 січня, вся спільнота Буковини вшановуватиме 127-мі роковини з дня смерті видатного письменника, провісника нових ідей, поборника за справедливість та волю селян Юрія Федьковича. Цього дня в садибі-музеї Юрія Федьковича відбудеться поминальний захід, що пройде під назвою «Нові часи, нову силу душа моя чує», під час якого керівники виконавчої та представницької влади району, церковна громада, громадські активісти, прихильники творчості відомого на весь світ письменника вшанують пам’ять видатного земляка.   Початок заходу  о 12.30 год.
В рамках відзначення Дня пам’яті відбудеться:
12.30 год. – покладання квітів до погруддя письменника;
12.40 год. – церковна панахида;
–  щедрівка;
– виступи: голови райдержадміністрації М.Ямницького та голови районної ради А.Дутчака та Путильського селищного голови І.Повідаша. 

Читати дальше

Надбання Гуцульщини – книгу Івана Сеньківа «Гуцульська спадщина» презентовано на Путильщині

Сьогодні, 21 травня,  в районній бібліотеці
відбулась презентація книги авторства Івана Сеньківа «Гуцульська
спадщина». Почесну місію виконав голова Всеукраїнського товариства
«Гуцульщина» Володимир Михайлович Ватаманюк спільно із лауреатом
обласної премії імені В.Стефаника Калиною Ватаманюк.

Презентуючи путильчанам видання керівник
товариства «Гуцульщина» зазначив, що поданий в книзі матеріал –  це
ґрунтовне історико-краєзнавче дослідження, яке має  широкий
енциклопедично-довідниковий характер. Зокрема допитливому читачу, у
повній мірі, представлено різноманітні явища й побут гуцулів протягом
тривалого історичного відтинку часу. У книзі вміще­но, зібрані автором
протягом 30 років,  цінні світлини, малюнки та ілюстрації. Дослідницькі
нари­си про історію населених пунктів Гуцульщини, процесів їх
залюднення, народне мис­тецтво, природу Карпат, роз­думи над специфікою
гу­цульської мови тощо доповню­ють змістовні огляди образу краю в
художній літературі, мистецтві, – коментуючи видання  констатував
Володимир Ватаманюк.

Читати дальше