Категорія: Література

Путильчани вшанували пам’ять земляка, літературного генія Юрія Федьковича

11 січня виповнилося 130 років по смерті видатного громадського діяча, письменника, просвітителя, уродженця Сторонця-Путилова Осипа-Домініка Федьковича, в сучасному світі більш відомого під іменем Юрій. В цей день пам’ять Буковинського Соловія за всіма православними канонами вшанували в Свято-Миколаївській церкві селища Путила, де настоятель храму отець Василій провів поминальну панахиду, а прихожани разом із головою районної державної адміністрації, начальником відділу культури райдержадміністрації схилились у спільній поминальній молитві та запалили свічки пам’яті.

Читати дальше

Учасники ансаблю троїстих музик путильського районного будинку культутри прийняли участь в етнографічному святі «ОСІНЬ ВЕСІЛЬНА»

За організації управління культури обласної державної адміністрації, учбово-методичного центру культури Буковини та Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту в неділю, 23 жовтня, у чернівецькому Музеї просто неба відбулось етнографічне свято «Осінь весільна», де учасники дійства з різних районів відтворили майже усі етапи традиційного буковинського весілля, представленому як в українському, так і в румунському варіантах.

Розпочався велелюдний захід із урочистої весільної ходи, упродовж якої викононано традиційний танець з деревцем, а музики, серед яких були учасники ансамблю троїстих музик Путильського районного будинку культури, супроводжували все те веселими маршовими мотивами. Далі на обійстях музею відбувалося одночасно два дійства: підготовчі етапи українського та румунського весіль. Гості фестивалю мали нагоду наочно ознайомитись із кожним етапом театралізованого весільного дійства: споряджання посагу, пошиття вінка, клоніння вінка, благословення і виряджання до шлюбу.

По завершенню дійства його учасників відзначено подяками та дипломати. Так, за збереження і відродження багатовікових традицій Буковинського краю, джерел автентичної весільної обрядовості та участь у святі нагороджено колектив ансамблю троїстих музик районного будинку культури.

ЛУК\’ЯН КОБИЛИЦЯ

Було колись в Буковині —
 Добре було жити.
 Не знали ми, що то біда
 Та що то тужити.
 При кобзині зійшла днина,
 При скрипочці нічка; 
 А вна собі молоденька, 
 Як у траві чічка. 
 У батенька у Стефана, 
 В Волощини неньки 
 Пробувала. Не спиняли,— 
 Що багло серденько, 
 Що хотіла, те й робила: 
 Гуляти — гуляла, 
 А хотіла рано встати, 
 То рано вставала. 
 А хотіла попіспати 
 В шовкових перинах, 
 То ненечка старенькая 
 На пальцях ходила, 
 Журилася, молилася, 
 Двері підливала… 
 На острішку в\’ють голуби, 
 Вона їх вмовляла:

Читати дальше

Категорія: Література