ТУРИСТИЧНІ РЕСУРСИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

   Чернівецька область володіє багатьма структурними компонентами рекреаційних ресурсів, являючи собою рекреаційний регіон багатопрофільного літнього і зимового, гірсько-спортивного, масового пізнавально-оздоровчого відпочинку та бальнеологічного лікування. Область має сприятливі кліматичні умови, а також високий природно-рекреаційний потенціал, який багато в чому визначає соціально-економічний профіль краю та привабливість його як для українських туристів, так і для іноземців. Тут поєднуються мальовничі гірські ландшафти та ліси передгір’я, численні річки й джерела лікувальних мінеральних вод, заворожує краса лісів і гірських лук, багатих на мисливську фауну, гриби та ягоди. Причаровують зразки архітектури, традиційного народного будівництва й ужиткового мистецтва — живі носії своєрідності буковинського фольклору. 314 об’єктів різних категорій природно-заповідного фонду займають понад 60 тис. га, або понад 7% території області. Край входить до чільної п’ятірки найзаповітніших областей України. В області нараховується 112 об’єктів архітектури й містобудування, які включені до переліку загальнонаціональної спадщини, та понад 800 місцевого значення.

Багата історія краю знайшла своє відображення в численних пам’ятках історії та ультури, культових спорудах, серед яких пам’ятки археології доби мезоліту — печери з наскальними малюнками та місця стоянок первісних людей, тисячолітній Хотин з фортецею. Здавна і донині на цій землі у мирі та злагоді живуть представники майже 100 національностей. Поліетнічність та оліконфесійність краю століттями дивує та притягує науковців до цього феномена людського співіснування.

Чернівці — одне з найкрасивіших міст України, яке притягує тією цілісністю, що притаманна містам, спорудженим поколіннями
зодчих, які втілювали архітектурні смаки свого часу в поєднанні із оточуючою природою та баченням архітектурної перспективи міста. Зачаровують унікальні за гармонійністю споруди Резиденції буковинських митрополитів (арх. Й. Главка, 1864—1882.),Свято-Духівський кафедральний собор (арх. Рьолля за участю Маріна та Й. Главки, 1864 .), споруда міської ратуші (арх. Микулич, 1843—
1848.), центральна ощадна каса (арх. Хуберт Гесенер, 1901) — один із перших прикладів мо­дерну в архітектурі Європи, Палати
юстиції (арх. Сковронна, 1904—1906 pp.)
та багато ін.
Чернівці — місто, де народжувались чисті джерела правдивого художнього слова «буковинського соловія» Юрія Федьковича та «гірської горлиці» Ольги Кобилянської. Визначними подіями в культурному житті Чернівців були приїзди сюди Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Лисенка.

У цьому місті творили письменник  Осип Маковей, художники Юстин Пігуляк, Микола Івасюк, письменник і композитор Сидір Воробкевич, молдавські та румунські письменники Васіле Александрі та Михаїл Емінеску.

Буковинські Карпати — край унікального поєднання мальовничості ландшафтів, опришківської слави та одного з центрів світового хасидизму, де жив тривалий час Ізраїль Бен Єлізер. Унікальні пам’ятки природи — скеля «Кам’яна багачка», урочище «Протяте каміння», оповиті легендами «Гірське око», «Печера Довбуша», «Соколине око».

З берегів Прута й Черемоша полетіли в широкий світ пісні композиторів Степана Сабадаша, Василя Михайлюка, Володимира Івасюка. Набрали розвою таланти народних артистів України Дмитра Гнатюка, Софії Ротару, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Петра Ончула, Іво Бобула, Лілії Сандулеси, Павла Дворського, поета-пісняра Михайла Ткача, кіноактора і режисера Івана Миколайчука.

Щорічні мистецькі та фольклорно-етнографічні дійства «Шовкова косиця», «Свято виходу на полонину», «Підзахарецький гарчик» та ін. задаровують своєю самобутністю.

23 жовтня 2003 р. XI сесія обласної ради XXIV скликання прийняла обласну Програму розвитку туризму на 2004—2010 pp.

З’явилися нові туристичні комплекси, гірськолижні витяги, туристична інфраструктура. 87 туристичних операторів та агентів Чернівецької області нададуть Вам сучасні, висококваліфіковані туристичні послу­ги, запропонують цікаві та змістовні тури «Завітайте в Чернівці», «Буковина — Європа в мініатюрі», «На давню Батьківщину», «Буковинська діаспора», «Шолом, Чернівці», «Християнські святині України», «Україна у стародавніх пам’ятках (церкви, фортеці, замки)», тур для любителів природи та мистецтва «Карпатський сувенір», для цінителів водного екстріму «Сплав по ріках Буковини», для тих, кому не страшна
клаустрофобія «Підземна Буковина» та багато ін. До послуг гостей екскурсійні програми «Чернівці архітектурні», «Музеї Чернівців», екскурсія в Карпати з відвіданням музеїв та Національного природного парку «Вижницький», екскурсія в міста Хотин та Кам’янець-Подільський з відвіданням середньовічних фортець — пам’яток козацької слави, екскурсія «Іудейські святині» з відвіданням святих місць іудаїзму, екскурсії в с. Галиця — найдревнішу християнську пам’ятку, скельний монастир, та в с. Біла Криниця — колишній центр старообрядництва.

До послуг комфортабельні номери готелів «Черемош», «Буковина», «Турист», «Кайзер», «Буковинська зірка», мотелю «Оазис» та ін. Бази відпочинку «Буковина», «Черемош», «Лква плюс», комплекси «Сонячна долина», «Колвік», «Затишок», «Смерекова хата», «Прага» та ін. завжди раді гостям. Насолодитись гірськолижним відпочинком Вам запропонують у спортивно-оздоровчому комплексі «Цецино» в Чернівцях, Міжнародному туристичному комплексі «Перевал Німчич» Путильського району, туристичному комплексі «Мигове» Вижницького району та Лижному парку «Горбове» Герцаївського району. Понад 60 об’єктів  сільського туризму в чарівних Буковинських Карпатах, мальовничому передгір’ї та на берегах могутньо­го Дністра чекають на Вас.

Категорія: Головна

Залишити відповідь