«Фейсбук» відповідає на найпоширеніші запитання щодо ІD-карток – міграційна служба

На сторінці ДМС України у мережі «Фейсбук» постійно відбувається відверте спілкування фахівців міграційної служби з відвідувачами, під час якого всі охочі можуть отримати в режимі он-лайн ґрунтовні відповіді на запитання, що їх найбільше турбують, інформує прес-служба Управління ДМС у Чернівецькій області.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші з них:

– Чув, що відтепер виїзд з України за кордон можна здійснювати тільки з біометричними паспортами. В мене звичайний закордонний паспорт. Скажіть, будь-ласка, чи це правда?

ДМС УКРАЇНИ:

Всі паспорти дійсні до вказаного в них терміну Recommended Site. Виїзд за кордон здійснюється, якщо термін його дії не завершився. А ось оформляють та видають тепер тільки біометричні документи.

–  Підкажіть, будь-ласка, де можна отримати інформацію щодо осіб з інвалідністю, які мають пільги на оплату/отримання ID-картки?

ДМС УКРАЇНИ:

Спробуйте звернутися до підрозділу ДМС за місцем реєстрації місця проживання.

– Чи можу я замінити наявний паспорт громадянина України на ID-картку? Що для цього необхідно?

ДМС УКРАЇНИ:

На сьогодні заміна паспорта-книжки на ID здійснюється лише у разі втрати, псування або необхідності вклеювання фотокартки за досягненням 25- та 45-річного віку.

–  Чи повинні мені при оформленні були внести відбитки пальців до паспорта?

ДМС УКРАЇНИ:

Відбитки пальців вносяться за бажанням.

– Які термiни оформлення внутрiшинього паспорту? Якiсь сайти пишуть, що громодяни зможуть робити термiновий паспорт за 10, навiть за 5 днiв. Чи це правда?

ДМС УКРАЇНИ:

За законом паспорт-картка оформлюється протягом 10 або 20 робочих днів. Різниця в оплаті.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн. При цьому, місцеві громади наділені повноваженнями щодо часткового або повного звільнення від оплати вартості послуги для окремих категорій осіб.

– Чи можна ще оформити паперовий паспорт у зв’язку з втратою, а не карту?

ДМС УКРАЇНИ:

Якщо за Вашим зареєстрованим місцем проживання підрозділне забезпечений технічними ресурсами на оформлення картки, в такому випадку отримаєте паспорт у вигляді книжечки.(У Чернвіецькій області такі підрозділи – у Герцаївському та Путильському районах).

Категорія: Новини Мітки: Позначки:, ,