День: 14.03.2015

ПУТИЛЬСЬКИМ РАЙОНОМ ПРОХОДИТИМЕ ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ, ЯКИЙ РОЗРОБЛЕНО СПІЛЬНО БЕРЕГОМЕТСЬКИМ ТА ПУТИЛЬСЬКИМ ЛІСОМИСЛИВСЬКИМИ ГОСПОДАРСТВАМИ

ПУТИЛЬСЬКИМ РАЙОНОМ ПРОХОДИТИМЕ ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ, ЯКИЙ РОЗРОБЛЕНО СПІЛЬНО БЕРЕГОМЕТСЬКИМ ТА ПУТИЛЬСЬКИМ ЛІСОМИСЛИВСЬКИМИ ГОСПОДАРСТВАМИЦе перший туристичний маршрут, який сполучає Вижницький і Путильський райони. “Скористались ним вже близько сотні людей, подолавши маршрут за три-п’ять днів”, – розповідає заступник директора державного підприємства “Берегометське лісомисливське господарство” з благоустрою, рекреації, туризму та комунікацій Тетяна Тирон.
– Пересуватися можна пішки чи автомобільним транспортом. У найближчих планах – надання в оренду гірських велосипедів та квадроциклів. Маршрут включає кілька локацій. На них можна оглянути красиві краєвиди, цікаві пам’ятки природи, поїсти, заночувати. Тут же ж можна буде взяти участь у майстер-класах з гончарства, писанкарства, бондарства, навчитися закривати варення, вишивати, грати на автентичних музичних інструментах.

Читати дальше

Категорія: Новини

ОЛЕКСАНДР ВЕЛЬНИЧУК – ОСОБИСТІСТЬ, ЯКОЮ ГОРДИТЬСЯ НАШ КРАЙ

ОЛЕКСАНДР ВЕЛЬНИЧУК - ОСОБИСТІСТЬ, ЯКОЮ ГОРДИТЬСЯ НАШ КРАЙПутильщина – мальовничий  край,  багатий талановитими та обдарованими  Богом людьми. Серед скарбничих, що збагатили духовно та творчо нашу місцевість, є людина, якій 15 березня від дня народження сповнюється 120 років. Це  наш краянин Олександр Вельничук, якого пам’ятають нащадки, як  юриста, педагога, співака, поета, врешті письменника, актора та режисера.
Сьогодні, у центральній районній бібліотеці до 120-річчя від його народження оформлено інформаційно-краєзнавчий  стенд, де представлено матеріали із життя і творчості видатної особистості краю. Бібліограф центральної районної бібліотеки Світлана Кондряк організувала зустріч  читачів бібліотеки із директором художньої школи Тарасом Ковальчуком, який є лауреатом культурно-мистецької премії ім. О.Вельничука (2009 р.).
У своєму виступі Тарас Петрович акцентував увагу на вагомий внесок нашого краянина Олександра Мельничука у розвиток образотворчого мистецтва.  – Перебуваючи за кордоном митець не забував і гордився нашим чарівним карпатським краєм, який відображено в його мистецьких живописним творах: «Гуцул з Путильщини», «Гуцулка», «Буковинець з Підгір’я”, «Молодиця з Путилова», «Гість з Вижниці». Всі ці роботи пронизані ностальгією за рідним краєм, тому ми маємо віддати данину пам’яті художнику, який через свої твори, прославив Путильщину далеко за її межами, – розповів дітям мистецтвознавець.
Довідково: Народився О.Вельничук 15 березня 1895 року в селі Шепіт Путильського району. Ще в ранньому дитинстві виявив потяг до науки, що забезпечило йому успішне навчання у Вижницькій та Чернівецькій гімназіях. У молодому віці пройшов через горнило Першої світової війни. Після поразки Української Галицької Армії О.Вельничук усвідомив, що для піднесення національно-визвольного духу українців потрібні знання. Згодом вищу правничу освіту здобув у Відні  та Чернівцях. Автор збірок віршів: «Чорні фалі», «У пустирі», «Бриндушки», «Польові квіти», новели:  «криво зілля», «Кирило Медвійчук», «Стріча з самим собою» та ін.