День: 10.11.2016

Соціальні служби району продовжують роботу по перевірці умов проживання дітей в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації 4 листопада начальником служби спільно із головним спеціалістом районного управління соціального захисту населення та працівниками Путильського відділу поліції обстежено умови проживання 9 дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах та відповідно проживають в селах Підзахаричі та Киселиці.

Звернуто увагу на умови утримання та проживання дітей в сім’ях, забезпечення продуктами харчування та паливними дровами на зимовий період. За підсумками огляду виявлено, що охоплені перевіркою сім’ї недостатньо підготовлені до зими. У ході відвідування представники служб також провели з батьками профілактичні бесіди та склали відповідні акти, в яких встановлено терміни для покращення ситуації в сім’ях.

Категорія: Новини

Держкомтелерадіо запрошує долучитися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Держкомтелерадіо запрошує громадян України – від державних службовців до учнів і пенсіонерів – долучитися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Акція відбудеться 9 листопада, у День української писемності та мови. «Українське радіо» транслюватиме у прямому ефірі XVI Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Телеканал «UА:Перший» в ефірі перекладатиме диктант мовою жестів.

Диктант розпочнеться об 11:20. Його диктуватиме сам укладач тексту диктанту, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет. Одним із осередків написання диктанту стане Національний прес-центр телебачення і радіомовлення України на Хрещатику, 26, де писатимуть музиканти гурту KOZAK SYSTEM, Тетяна Піскарьова, Жанна Боднарук; письменники Василь Шкляр, Борис Гуменюк, Андрій Курков, Любко Дереш; громадські діячі – генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеско, директор Національного заповідника «Вишгород» Влада Литовченко, волонтер, президент мистецької агенції «Територія А» Анжеліка Рудницька, представники влади – перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак та інші.

Окрім того, телеканал «UА:Перший» наживо покаже, що відбуватиметься 9 листопада по той бік радіоприймача. Журналісти вестимуть зйомки з прес-центру. Також ведучі телеканалу, які долучаться до написання диктанту, в ефірі розкажуть про те, чи добре вчили в школі мову і пригадають свої попередні успіхи написання радіодиктантів.

Усі, хто писатиме радіодиктант, зможуть надіслати його на перевірку до редакції «Українського радіо» або дочекатися, поки текст з’явиться на сайті й перевірити власноруч. Паперові листи треба надсилати на адресу Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001; електронні – rd@nrcu.gov.ua. У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 12.00 10 листопада».

Минулого року в редакцію «Українського радіо» надійшло десятки тисяч листів з усіх областей України, а також із-за кордону: Німеччини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Організатори акції очікують, що цього року учасників диктанту збільшиться, розшириться й їхня географія.

Категорія: Новини

Про зміни у вартості закордонного паспорта та вартості паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки інформує міграційна служба

Прес-служба Управління ДМС у Чернівецькій області поширила повідомлення про те, що окремі крайові ЗМІ розповсюдили неповну інформацію щодо вартості закордонного паспорта та вартості паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки відповідно до Постанови КМУ № 770 від 02.11.2016 р. «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції».

Водночас у міграційній службі зазначають, що при оформленні цих документів справляється адміністративний збір, який включає у себе вартість адміністративної послуги, вартість бланка документа та його персоналізації.

При цьому:

· вартість адміністративної послуги з оформлення (в тому числі замість втрачених або викрадених), обміну паспорта громадянина України (у формі картки), крім оформлення паспорта громадянина України вперше, з дня оформлення заяви-анкети у строк не пізніше ніж через 20 робочих днів складає 87 гривень, не пізніше ніж через 10 робочих днів – 174 гривні;

· вартість адміністративної послуги з оформлення (в тому числі замість втрачених або викрадених), обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон з дня оформлення заяви-анкети у строк не пізніше ніж через 20 робочих днів складає 253 гривні, не пізніше ніж через 7 робочих днів – 506 гривень;

· вартість бланку паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки складає 192 гривні, вартість бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм складає 304.32 гривні, вартість бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон без електронного носія складає 238 грн. 32 коп.

Таким чином вартість оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки протягом 20 робочих днів складає 279 гривень, а вартість оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID- картки протягом 10 робочих днів складає 366 гривень.

Окрім того, відповідно до підпункту “а” пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито» під час надання послуги з оформлення паспорта громадянина України замість утраченого чи пошкодженого стягується державне мито у сумі 34 грн.

Категорія: Новини