Місяць: Жовтень 2016

Розвитком туристичної привабливості району займатимуться члени новоствореної робочої групи

З метою розробки напрямів та стратегії презентації туристичного потенціалу Путильського району сьогодні під керівництвом голови районної державної адміністрації Миколи Савчука відбулось перше засідання робочої групи, до складу якої ввійшли перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Ямницький, представники НПП «Черемоський», громадського об’єднання «Гуцульщина», відділів економіки та культури райдержадміністрації, лісових господарств району, Путильської художньої школи.

Дана робоча група створена нещодавно, на підставі розпорядження голови райдержадміністрації та стало працюватиме над розвитком туристичної галузі на Путильщині, залучення до району інвестицій та поширення інформації про туристичну привабливість району тощо.

Розпочав засідання очільник виконавчої влади району. Микола Петрович акцентував увагу присутніх на необхідності напрацювання інформаційної та ресурсної бази для подальшої успішної презентації туристичної привабливості району. Як приклад, посадовець навів багато проектів, які успішно закріпились та втілюються в районах Гуцульського регіону сусідньої Івано-Франківської області та прогресивних районах Чернівецької області. «Ми маємо презентувати наш район протягом цілого року, не прив’язуючись до будь-яких свят. Цей процес має йти безперервно із інформаційним та ресурсним накопиченням, щоби, при нагоді презентувати гостям Путильщини та туристам району», – прокоментував спрямованість робочої групи Микола Савчук.

Свої думки, щодо розвитку туристичної сфери виклали під час засідання і члени робочої групи. На думку присутніх необхідно розширити сферу інформаційного супроводу через інтернет-мережу, районну та обласні засоби масової інформації, продовжити роботу над виготовленням та розповсюдженням друкарської, а також сувенірної продукції із зображеннями відомих туристичних об’єктів району. В центрі уваги також постало питання проведення рекламної кампанії вже виготовленої продукції, встановлення в кожному селі банерів, які б інформували туриста, які об’єкти можна відвіти на території даного населеного пункту, ознайомлювали із історичною довідкою та відомими вихідцями з даного села.

За результатами висловлених пропозицій розроблено ряд доручень, які необхідно опрацювати в двох тижневий період.

Учні Путильської художньої школи серед переможців обласної виставки-конкурсу творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв

Протягом двох тижнів жовтня у залі Чернівецького обласного краєзнавчого музею тривала обласна виставка-конкурс творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв, присвячена 160-и річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка «Лиш боротись – значить жить!».

До цієї виставки учні готувалися упродовж року, присвятивши Великому Каменяреві 97 творчих графічних та живописних робіт.

У залі експонувалися портрети та сюжетні композиції з життя Івана Франка, а також ілюстрації до його творів. На одній із стін залу змонтовано композицію з різнопланових дитячих ілюстрацій до казки «Фарбований лис».

Привітали юних художників заступник керівника апарату Чернівецької облдержадміністрації Олександр Шкурідін, головний спеціаліст управління культури Чернівецької облдержадміністрації Ігор Сорокоумов, директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк та викладач художньої школи м. Чернівців ім. М. Івасюка Владислав Готинчан.

Путильська художня школа представила на обласну виставку 5 творчих робіт, окремі з яких стали переможцями. Зокрема, грамотами відзначено учнів школи Григоряка Костянтина – учня 3 класу художньої школи за графічну композицію до вірша І.Франка «Гуцульський кінь» (викладач Ковальчук Т.П.) та Дашкевича Максима – учня 4 класу за ілюстрацію до літературного твору «Грицева шкільна наука» (викладач Полянчук К.Л.).

Категорія: Новини Мітки: Позначки:,

Проведено урок історичної пам’яті “Невигаданий і героїчний Лук’ян Кобилиця”

24 жовтня в центральній районній бібліотеці за участю керівника апарату райдержадміністрації Марії Яківꞌюк відбувся урок історичної пам’яті “Невигаданий і героїчний Лук’ян Кобилиця” ( до 165-ти річчя від дня смерті).

Кожна держава має своїх героїв, яких пам’ятають і шанують з покоління в покоління. До таких належить і славетний Лук’ян Кобилиця – керівник селянського руху на Буковині в 40-х роках ХІХ століття.
У ході проведення заходу презентовано книжково-ілюстративну виставку «Лук’ян Кобилиця – історія, легенда і гордість Гуцульщини», де гімназисти Путильської гімназії ознайомились з книгами про громадську і політичну діяльність народного обранця, першого депутата від гуцулів.

Як зауважили на заході працівники бібіліотеки, про Лук’яна Кобилицю складено чимало легенд, пісень, оповідань, намальовано картини… Поряд з тим, ведучі заходу зачитали рядки з книг письменників Юрія Федьковича, Михайла Крилатого, Івана Франка, Марії Матіос та інших, де змальовано героїчний шлях нашого славетного земляка.

Підсумовуючи історичний урок керівник апарату райдержадмінстрації Марія Яків’юк, зауважила, що потрібно любити свою історію, знати і пам’ятати своїх героїв.

Категорія: Новини

Учасники ансаблю троїстих музик путильського районного будинку культутри прийняли участь в етнографічному святі «ОСІНЬ ВЕСІЛЬНА»

За організації управління культури обласної державної адміністрації, учбово-методичного центру культури Буковини та Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту в неділю, 23 жовтня, у чернівецькому Музеї просто неба відбулось етнографічне свято «Осінь весільна», де учасники дійства з різних районів відтворили майже усі етапи традиційного буковинського весілля, представленому як в українському, так і в румунському варіантах.

Розпочався велелюдний захід із урочистої весільної ходи, упродовж якої викононано традиційний танець з деревцем, а музики, серед яких були учасники ансамблю троїстих музик Путильського районного будинку культури, супроводжували все те веселими маршовими мотивами. Далі на обійстях музею відбувалося одночасно два дійства: підготовчі етапи українського та румунського весіль. Гості фестивалю мали нагоду наочно ознайомитись із кожним етапом театралізованого весільного дійства: споряджання посагу, пошиття вінка, клоніння вінка, благословення і виряджання до шлюбу.

По завершенню дійства його учасників відзначено подяками та дипломати. Так, за збереження і відродження багатовікових традицій Буковинського краю, джерел автентичної весільної обрядовості та участь у святі нагороджено колектив ансамблю троїстих музик районного будинку культури.

В районі в найближчому часі планується встановити елементи системи оповіщення, яка реагуватиме на підняття рівня води в річці Путилка

p_29388_1_gallerybig_1Сьогодні перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Ямницький провів зустріч із заступником начальника Дністровсько-Прутського БУВР Віктором Бурловця, у ході якої обговорено встановлення елементів системи оповіщення в приміщенні районної державної адміністрації, що впроваджується в рамках проекту «Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут шляхом впровадження сучасної системи «EASTAVERT». Дана система дасть змогу оперативно реагувати на підняття рівня води в місцевих водоймах, відповідно вчасно проводитиметься оповіщення громадян про ймовірні загрози.

За результатами обговорення сторонами прийнято відповідні рішення щодо встановлення в районі такої системи оповіщення.

Категорія: Новини