День: 25.10.2016

Проведено урок історичної пам’яті “Невигаданий і героїчний Лук’ян Кобилиця”

24 жовтня в центральній районній бібліотеці за участю керівника апарату райдержадміністрації Марії Яківꞌюк відбувся урок історичної пам’яті “Невигаданий і героїчний Лук’ян Кобилиця” ( до 165-ти річчя від дня смерті).

Кожна держава має своїх героїв, яких пам’ятають і шанують з покоління в покоління. До таких належить і славетний Лук’ян Кобилиця – керівник селянського руху на Буковині в 40-х роках ХІХ століття.
У ході проведення заходу презентовано книжково-ілюстративну виставку «Лук’ян Кобилиця – історія, легенда і гордість Гуцульщини», де гімназисти Путильської гімназії ознайомились з книгами про громадську і політичну діяльність народного обранця, першого депутата від гуцулів.

Як зауважили на заході працівники бібіліотеки, про Лук’яна Кобилицю складено чимало легенд, пісень, оповідань, намальовано картини… Поряд з тим, ведучі заходу зачитали рядки з книг письменників Юрія Федьковича, Михайла Крилатого, Івана Франка, Марії Матіос та інших, де змальовано героїчний шлях нашого славетного земляка.

Підсумовуючи історичний урок керівник апарату райдержадмінстрації Марія Яків’юк, зауважила, що потрібно любити свою історію, знати і пам’ятати своїх героїв.

Категорія: Новини

Учасники ансаблю троїстих музик путильського районного будинку культутри прийняли участь в етнографічному святі «ОСІНЬ ВЕСІЛЬНА»

За організації управління культури обласної державної адміністрації, учбово-методичного центру культури Буковини та Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту в неділю, 23 жовтня, у чернівецькому Музеї просто неба відбулось етнографічне свято «Осінь весільна», де учасники дійства з різних районів відтворили майже усі етапи традиційного буковинського весілля, представленому як в українському, так і в румунському варіантах.

Розпочався велелюдний захід із урочистої весільної ходи, упродовж якої викононано традиційний танець з деревцем, а музики, серед яких були учасники ансамблю троїстих музик Путильського районного будинку культури, супроводжували все те веселими маршовими мотивами. Далі на обійстях музею відбувалося одночасно два дійства: підготовчі етапи українського та румунського весіль. Гості фестивалю мали нагоду наочно ознайомитись із кожним етапом театралізованого весільного дійства: споряджання посагу, пошиття вінка, клоніння вінка, благословення і виряджання до шлюбу.

По завершенню дійства його учасників відзначено подяками та дипломати. Так, за збереження і відродження багатовікових традицій Буковинського краю, джерел автентичної весільної обрядовості та участь у святі нагороджено колектив ансамблю троїстих музик районного будинку культури.